Tükendi ONİKO TIRNAK GEVŞETİCİ TEL (TIRNAK BATMASI İÇİN)
http://tirnakbatmasi.org/

Tırnak Batması

Ayak tırnakları pekçok nedenle batabilir... 

Genetik yatkınlık, aşırı terleme, rahatsız edici ayakkabılar, yanlış kesme, pedikür bu nedenlerden sadece bazılarıdır.

Her yaşta olabilen ve ağrı, şişlik, sekonder enfeksiyon gibi tablolara yol açabilen bu durum en sık ayak birinci parmak tırnaklarında görülmektedir. 

Kadınlarda topuklu ve sivri burunlu ayakkabılar, erkeklerde geniş gözükmesine rağmen sert bot ve ayakkabılar bu durumu kötüleştirmektedir.

Tırnakların çok kısa kesilmesi de tırnak batması için bir risk faktörüdür.

Bunun dışında pedikür ve bakım sırasında tırnak kenarlarının derin U şeklinde törpülenmesi, kesilip koparılması batıklara yol açan faktörlerdendir.

Özellikle tırnakları ince olan gençlerde sürekli kapalı kalarak aşırı terleyen ayaklar da tırnak batmasına davetiye çıkarmaktadır. 

Oniko Kullanımı

 1. Tüm çocukluk çağı tırnak batmalarında_Oniko Losyon (Günde 3-4 kere 3 er damla)

  ONİKO LOSYON NASIL UYGULANIR?

  Oniko losyon şişenin yarısına kadar (25cc) kaynatılıp ılıtılmış içme suyu eklenip çalkalanarak ve karıştırarak uygun şekilde hazırlanıp; tırnak ile cildin kesiştiği tırnak kıvrımına 2-3 damla uygulanır. Hasta 10 a kadar sayana kadar sıvının tırnak kıvrımında kalmasını sağlar daha sonra sıvı akıp gidebilir.

 2. İnce tırnaklar -Oniko ince ve Oniko losyon beraber kullanılır; losyon günde 3 kere 3 er damla.  
  Teli 2 hafta sonra çıkarın, losyona hergün 1 kez 10 gün daha devam edin.
  Şikayet tekrar ederse aynı tedavi tekrar edilebilir ya da, nüksü önlemek için devamlı günde 1 kere 2 damla oniko losyona devam edebilirsiniz.

 3. Terleyen tüm ayaklarda: parmak kenarları şiş, beyaz ya da ter damlaları görünür halde ise ve tırnak genellikle gömük tipdedir--- Oniko losyon ile  Oniko ince ya da standart beraber kullanılır.

  Tel tırnak çok ince ise 2 hafta, normal kalınlıkta ise  4 hafta sonra çıkarılır. 

  Losyona  günde 3 kez 3 er damla ile başlanır. Tel çıkarıldıktan sonra günde 1-2 kez 2 damla ile 15 gün daha devam edilir. 

  Şikayet tekrar ettiği takdirde aynı tedavi uygulanabilir. Sık nüks varsa, nüksü önlemek için hergün 1-2 kez 2 damla Oniko losyon uygulanarak  şikayetin tekrarı önlenir. 

   

 4. Normal kalınlıkta tırnaklar; kenarı kırılmış, ya da üzerine basılmış, travmatik olgular--  Oniko standart kullanın. 
  Tırnak kenarında kırık ya da derin kesilmiş kısım varsa o kısım uzayana kadar ya da 1-2 ay kullanılır. 

   

 5. Yıllardır batan, kalın ve içe doğru dönmüş tırnaklar;

  Tırnak kalınlığına göre Oniko standart ya da fort  takılır.

   2-3 gün sonra üzerine extra sarmal eklenir. Tel 6-8 haftada bir geriye çekilir. Tedavi süresi 6-12 ay arasında olabilir. Buna tırnağın esneyip açılmasına göre karar verilir. 

  Tırnak esnemiş göründüğünde tel çıkarılır ve hastaya 1 hafta telsiz yaşaması söylenir. Hasta normalde giydiği her şeyi giyer ve 1 hafta sonra şikayet yoksa tedavi kesilir. Yakınması oldu ise en az 2 ay daha uygulamaya devam edilir.

   

  Tel kullanmış her hastaya mutlaka tedavi sonrası tırnağını kesmemesi, tahta bir törpü ile, metal değil, banyo çıkışlarında, tırnak nemli iken,  düz törpülemesi söylenir. Hasta tırnak boyunu ne uzun ne kısa, et ile aynı düzeyde ele gelecek şekilde ayarlar. Tırnak kenarlarına, U ya da V çizecek şekilde törpüleme yapılmaz, tırnak düz, kare  şekilde bırakılır.

Not:Bu üründe iade yoktur  

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

ONİKO TIRNAK GEVŞETİCİ TEL (TIRNAK BATMASI İÇİN)

 • Görünümler: 383
 • Ürün Kodu: ONK-TRNK-GVSTC-3
 • Stok Durumu: Tükendi
0Ürün Satıldı
 • 60,00TL
 • Vergiler Hariç: 60,00TL

Etiketler: ONİKO TIRNAK GEVŞETİCİ TEL (TIRNAK BATMASI İÇİN) onİko, tirnak, gevŞetİcİ, tel, (tirnak, batmasi, İÇİn), ayak, sağlığı, tabanlık